حلول ماه مبارک رمضان، ماه مهمانی خدا بر شما مبارک باد

ماه رمضان، ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است و این هدف در سایه تلاوت قرآن و تدبر در آن به دست می‌آید. ماه رمضان ماه تقویت اراده و آزادی از زنجیرهای درونی است و این آرمان مقدس در پرتو روزه دست یافتی است.

ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد.

در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان، سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش می‌یابد، غفلت‌ها زدوده می‌شود. به دلیل هماهنگی با جمع، موانع خودسازی کاهش می‌یابد و اخوت دینی و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد، تلاوت قرآن و رعایت تقوا، زمینه تعالی و بازگشت به فطرت الهی و زندگی عالی انسان را فراهم می‌سازد.

خودسازی در فرهنگ اهل بیت علیهم‌السلام شامل کنترل تمام رفتارها و گفتارهای انسان در چارچوب دستورات خداست. کنترل اعضاء و جوارح و نفس براساس بایدها و نبایدهای قرآن و سنت، مصداق خودسازی اسلامی و الهی است و روایات مکرری یادآوری کرده است که روزه‌داری، فقط به دستگاه گوارش و خوردن و آشامیدن مربوط نیست، بلکه مهم کنترل انسان بر نفس اماره و مراقبت از روح انسان است.

حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، برکت، غفران و  نیایش‌های عارفانه و بندگی خالصانه را به همه شما مشتریان و مخاطبان ارزشمند موسسه تبریک عرض می‌نمایم و برایتان قبولی طاعات و عبادات را آرزومندم.

به اطلاع می رساند در ایام ماه مبارک رمضان، از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به شما عزیزان می باشیم. ضمنا دوره ها و کارگاه های آموزشی عمومی نیز در ساعت های اعلام شده قبلی برگزار می گردد.

التماس دعا

روابط عمومی موسسه اقتصاد ایرانیان