تحلیل اقتصاد و بازار

images

بازار را از زاویه تخصص ببینید
خدمات تحلیل موسسه اقتصاد ایرانیان

در اختیار داشتن تحلیل ها و نگاه کارشناسی به شما کمک می کند در استراتژی های سرمایه گذاری و معاملات خود موفق تر عمل کنید. گروه تحلیلگران ما با دارا بودن تازه ترین اطلاعات و بر مبنای موثرترین متدهای تحلیل بازار آماده اند تا نتایج ارزیابی خود را به روش های مختلف به دست شما برسانند.

تحلیل های اقتصادی:

جهان کنونی همواره در حال خلق فرصت های سرمایه گذاری و رشد است. شناخت فرصت ها و تحلیل شرایط و امکانات لازم برای بهره برداری از این فرصت ها اولین گام برای ورود به فضای سرمایه گذاری است. گروه تحلیل گران ما، همراه کسب و کارها و افراد در زمینه بررسی فرصت ها و چالش ها بوده و تصویری واقع‏گرا و جامع از گزینه های سرمایه گذاری موجود در اختیارشان قرار می دهند.

ریسک پوشانی (Hedging) داشتن یک موقعیت معاملاتی در بازار آتی برخلاف موقعیت معامله گر در بازار نقدی است و هدف آن، کاهش دادن یا مدیریت ریسک‏های ناشی از تغییرات قیمتی است. یک بنگاه اقتصادی با این روش می تواند اثر نوسان های قیمتی را در مواد اولیه، موجودی کالا و دارایی های نقدی به حداقل برساند. کارشناسان ما با دارا بودن تجربیات عملیاتی در این زمینه، آماده ارائه خدمات تحلیل ریسک به بنگاه ها و انتقال دانش و تجربه به افراد فعال در این حوزه است.

سرمایه گذاری مدیریت سبدی از دارایی ها برای رسیدن به بازده است. بدیهی است هر انتخاب سرمایه گذاری مترادف با پذیرش ریسک متناظر با آن است. مدیریت ریسک، شناسایی، تحلیل و کاهش ریسک در سرمایه گذاری است. ما در موسسه اقتصاد ایرانیان، سرمایه گذاران را در مدیریت سرمایه و شناسایی مخاطرات احتمالی آن، همراهی می کنیم و اطلاعات لازم را برای سرمایه گذاری با حداکثر بازده و حداقل ریسک در اختیارشان قرار می دهند.

ایجاد یک کسب و کار سودآور، به یک برنامه جامع برای تخصیص بهینه سرمایه نیاز دارد. طرح امکان سنجی نقشه راهی است که امکان تشخیص بهترین و کارآمدترین گزینه را به سرمایه گذار می دهد و اطلاعات ضروری درباره روند اجرای مراحل مختلف آن را در قالبی مدون و عملی گردآوری می کند. شناخت محصول ، ارزیابی بازار ، مطالعات فنی ، برآورد مالی و تحلیل اقتصادی از ارکان اساسی یک طرح امکان سنجی است. مزیت دیگر انجام مطالعات امکان سنجی جلوگیری از صرف هزینه و زمان روی طرح هایی است که به لحاظ مالی ، اقتصادی یا فنی فاقد توجیه پذیری بوده و انجام آنها سرمایه گذار را وارد حاشیه زیان دهی می کند.

تحلیل بازارها:

فضای کنونی بورس ایران حاوی فرصت ها و موقعیت هایی است که با سنجشی دقیق و پایشی مستمر می توان آن ها را شناسایی نموده، و جهت بهره گیری از آن برنامه ریزی و اقدام نمود.تحلیل اقتصاد کلان، شاخص صنایع، صورت های مالی سهام و جداول تحلیلی محصولی است برای ارائه خدمات در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری در این بازار که در همین راستا تهیه شده است.

سرمایه گذاری در کالاهایی بادوام، سرمایه ای و انرژی: کشور ایران به دلیل ترکیب جمعیتی و ساختار اقتصادی خود به عنوان کشوری در حال توسعه همواره دارای پتانسیلی بالا در جذب و مصرف کالا دارا بوده است. سرمایه گذاری در کالای بادوام و سرمایه ای (فلزات گرانبها، مواد اولیه، مصالح ساختمان) و استحصال سود از محل آربیتراژ (سودآوری از طریق خرید کالا در بازار یا زمان مشخص و فروش آن در بازار یا زمان دیگر) از زمینه های جذاب برای سرمایه گذاری است.

فعالیت بازرگانی (واردات و صادرات کالا) و همچنین خرید و فروش در بورس کالا از زمینه های دیگر فعالیت در حوزه کالاست.

در اقتصاد ایران بعد از توافق، رویکردهای مثبتی طراحی و اتخاذ شده است که ادامه سیاست های فعلی از سویی و تقویت اجماعی که در داخل نظام به منظور رونق هرچه بیشتر اقتصاد ایجاد شده از سوی دیگر، می تواند به بهبود فضای اقتصاد و سرمایه گذاری در کشور منجر شود. مهار نرخ افسار گسیخته تورم و به تبع آن کاهش نرخ سود بانکی، پیگیری جدی توافق در مذاکرات هسته ای و فتح باب تعامل با جهان، اهتمام دولت بر سیاست های آزادسازی اقتصادی و بهبود فضای کار، طلیعه قرارگیری قطار اقتصاد در ریل صحیح خود است.

لذا تحلیل های اقتصاد جهان از این پس بیش از پیش بر اقتصاد ایران اثر گذار خواهد بود.

به موقع ... دقیق ... عملیاتی
تحلیل هایی که برای سودآوری شماست!

 خانه ای برای تحلیل
معرفی وبسایت آی تحلیل، پایگاه تحلیلی موسسه اقتصاد ایرانیان

آی تحلیل خاطره خوب شروع به کار ماست. قبل از این که موسسه اقتصاد ایرانیان پا به عرصه بگذارد، ما خدماتمان را با نام تجاری آی تحلیل iTahlil به مشتریان عزیزمان ارائه می کردیم.

همراهان قدیمی ما آی تحلیل را به خوبی می شناسند. در حال حاضر وب سایت آی تحلیل محلی است برای ارائه یکپارچه خدمات تحلیل موسسه اقتصاد ایرانیان. تعامل آسان و کاربرپسند و عضویت در آیتم های گوناگون تحلیل از جمله امکانات پایگاه آی تحلیل است.

images
تحلیل سیاست های پولی و مالی کشورها
تحلیل قیمت جهانی کالاهای اساسی
کارگاه تحلیل ماهیانه بازار بورس

ما در موسسه اقتصاد ایرانیان با تحلیل اهداف سرمایه گذاری، سبد سرمایه، چرخه عمر کسب و کار، پروژه یا ایده مورد نظر را طی مراحل زیر بررسی می کنیم و آن را وارد فاز جدیدی خواهیم کرد:

تدوین استرتژی سرمایه گذاری
تحلیل ریسک و بازده شناور
تخصیص منابع و دارایی های مالی

خدمات مطالعات و پژوهش های اقتصادی

1

کمینه سازی ریسک های سرمایه گذاری

3

شناسایی فرصت های سرمایه گذاری

2