n00416056-b

فیلم “همایش اتاق بازرگانی ایران” اقتصاد کلان در شش ماهه دوم سال ۹۴

500,000 ریالکد محصول: 94/407. دسته: .
  • توضیحات
  • اطلاعات بیشتر
  • نظرات (0)
  • محورهای کلیدی
  • چرایی برگزاری
در همایش چشم‌انداز بازارها در شش ماهه دوم سال ۹۴
در “اتاق بازرگانی ایران” بررسی شد

روابط عمومی موسسه اقتصاد ایرانیان، جهت‌گیری و بازدهی بازارها در  شش ماهه دوم سال جاری چگونه خواهد بود؟ پاسخ این سوال پس از تحولات در حوزه مدیریت اجرایی کشور در دو سال گذشته که با تغییر نگاه به سیاست داخلی و روابط خارجی همراه بود اهمیت بالایی پیدا کرده است. اثر این تغییرات بر فضای روانی بازارهای مختلف، باعث تغییر جهت دارایی‌ها در بازارهای سه‌گانه داخلی شد؛ به‌طوری‌که بازار ارز، جذابیت سابق خود را از دست داد؛ بازار بورس تقریبا تا پایان شهریور با بازدهی منفی  همراه بود و در مورد آینده بازار مسکن نیز، گمانه‌زنی‌های متفاوتی در زمان ادامه رکود این بازار مطرح شده است. همزمان، سیاست‌های اقتصادی در کشور نیز رنگ‌وبوی دیگری به خود گرفته است. کنترل تورم و آثار رکود اقتصادی در کنار حرکت به سوی یکسان‌سازی نرخ ارز، به‌عنوان مهم‌ترین اولویت‌های دولت اعلام شد. این تغییر سیاست‌ها علی‌القاعده روی بازدهی بازارها اثرات متفاوتی به جا گذاشته و مسیر حرکتی سرمایه‌ها را نیز تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. با توجه به مجموعه این مسائل، اتاق بازرگانی ایران همایشی را با عنوان “چشم انداز اقتصاد کلان و بازارها در شش ماهه دوم سال ۹۴با حضور برخی از اعضای انجمن شیرآلات و فعالان اقتصادی در ۱۹ مهرماه ۹۴ برگزار نمود. در این همایش مهم‌ترین رخدادهای سال‌جاری تاکنون و همچنین وقایع احتمالی و تاثیر گذار شش ماهه دوم سال ۹۴، مورد بررسی قرار گرفت و پیرامون این موضوع بحث شد که هر یک از این عوامل، چه تغییراتی را می‌تواند روی آینده مهم‌ترین بازارهای سرمایه‌گذاری و صنایع در ایران ایجاد کند.

 با این حال، ایجاد گشایش در روابط با کشورهای دیگر و ارائه چشم‌اندازی مثبت از آینده روابط اقتصادی کشور با حل شدن مشکلات دو طرف در برجام بخش عمده‌ای از دیگر سرمایه‌گذاران را متقاعد کرد که دوره خزان برای بازدهی سرمایه گذاری فرا رسیده است. با این حال و به‌رغم روند نسبتا نزولی و باثبات، نگاهی به موضع‌گیری اقتصاددانان درخصوص اهمیت سیاست های اقتصاد کلان، نشان می‌دهد ممکن است در آینده سیاست‌گذاران تصمیم بگیرند برای حمایت از تولید داخلی و صادرات، مانند بسیاری از اقتصادهای جهان وارد استراتژی های متفاوتی گردند؛ اما کدام یک از این استراتژی ها بر دیگری غلبه خواهد کرد و چشم انداز تورم، بیکاری، بازار بورس و مسکن چه جهتی را خواهد پیمود؟ امیررضا حسنی، مدیر موسسه اقتصاد ایرانیان به عنوان سخنران این همایش این موضوعات و عوامل متضاد را به بحث و تحلیل گذاشت.

ضمنا فیلم کامل این همایش در بخش صوت و تصویر سایت موسسه قابل تهیه می باشد.

 

اطلاعات بیشتر

زمان

19 مهر ماه 94
ساعت 17 الی 19

مکان

اتاق بازرگانی ایران

استاد

امیررضا حسنی، مدیریت موسسه مطالعات و پژوهش های اقتصاد ایرانیان

محتوا

شامل 90 دقیقه لوح فشرده می باشد.

دیدگاه‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.


اولین نفری باشید که برای این محصول دیدگاه می‌نویسد. “فیلم “همایش اتاق بازرگانی ایران” اقتصاد کلان در شش ماهه دوم سال ۹۴”

در این همایش دیدگاه های عملیاتی و اطلاعات موثری با محور های زیر به مخاطبان ارائه شد:

اقتصاد کلان
بودجه
بازار کار
بازار طلا و ارز
بازار مسکن

باز شدن درب های اقتصادی و در کانون آن امور رشد، توسعه و توسعه بازار به گفتمان غالب مدیران و مسئولین بدل گشته است. مدیریت کارآمد یک سازمان موفق علاوه بر تامین سود و نفع شخصی و سازمانی به خیر جمعی می انجامد.

ناگفته پیداست که با توسعه بازارهای سرمایه پذیر و تخصصی شدن آنها در دوران پساتحریم، ارتقای آگاهی بازیگران این عرصه بیش از پیش اهمیت یافته است به نحوی که تنها راه سودآوری، داشتن نگرشی نو و به روز و مبتنی بر تجربه است.

در این راستا انجمن شیرآلات اتاق بازارگانی ایران  همایشی با عنوان تحلیل شش ماهه دوم سال برگزار نمود که در آن به بررسی تحلیل شش ماهه دوم سال 94 اقتصاد کلان توسط امیررضا حسنی، مدیریت موسسه این مهم به بحث و بررسی گذاشته شد.