مشاوره

images

برای آن که نتایج فوق العاده بگیرید
بر روی افکار فوق العاده تمرکز کنید!

مقصود ما از مشاوره، انتقال دانشی عملی است که از فیلتر تجربه و آزمون واقعیت گذر کرده باشد. مشاوره به افراد کمک می کند تا نگاه متخصصان را از بیرون و درون به موضوع مورد نظر خود داشته باشند.

عمق یک رودخانه را هرگز با دو پا اندازه نگیرید…

خدمات مشاوره اقتصادی، سرمایه گذاری:

جهان کنونی همواره در حال خلق فرصت های سرمایه گذاری و رشد است. شناخت فرصت ها و تحلیل شرایط و امکانات لازم برای بهره برداری از این فرصت ها اولین گام برای ورود به فضای سرمایه گذاری است. گروه مشاوران ما، همراه کسب و کارها و افراد در زمینه بررسی فرصت ها و چالش ها بوده و تصویری واقع‏گرا و جامع از گزینه های سرمایه گذاری موجود در اختیارشان قرار می دهند.

ریسک پوشانی (Hedging) داشتن یک موقعیت معاملاتی در بازار آتی برخلاف موقعیت معامله گر در بازار نقدی است و هدف آن، کاهش دادن یا مدیریت ریسک‏های ناشی از تغییرات قیمتی است. یک بنگاه اقتصادی با این روش می تواند اثر نوسان های قیمتی را در مواد اولیه، موجودی کالا و دارایی های نقدی به حداقل برساند. کارشناسان ما با دارا بودن تجربیات عملیاتی در این زمینه، آماده ارائه خدمات مشاوره ای به بنگاه ها و انتقال دانش و تجربه به افراد فعال در این حوزه است.

سرمایه گذاری مدیریت سبدی از دارایی ها برای رسیدن به بازده است. بدیهی است هر انتخاب سرمایه گذاری مترادف با پذیرش ریسک متناظر با آن است. مدیریت ریسک، شناسایی، تحلیل و کاهش ریسک در سرمایه گذاری است. ما در موسسه اقتصاد ایرانیان، سرمایه گذاران را در مدیریت سرمایه و شناسایی مخاطرات احتمالی آن، همراهی می کنیم و اطلاعات لازم را برای سرمایه گذاری با حداکثر بازده و حداقل ریسک در اختیارشان قرار می دهند.

ایجاد یک کسب و کار سودآور، به یک برنامه جامع برای تخصیص بهینه سرمایه نیاز دارد. طرح امکان سنجی نقشه راهی است که امکان تشخیص بهترین و کارآمدترین گزینه را به سرمایه گذار می دهد و اطلاعات ضروری درباره روند اجرای مراحل مختلف آن را در قالبی مدون و عملی گردآوری می کند. شناخت محصول ، ارزیابی بازار ، مطالعات فنی ، برآورد مالی و تحلیل اقتصادی از ارکان اساسی یک طرح امکان سنجی است. مزیت دیگر انجام مطالعات امکان سنجی جلوگیری از صرف هزینه و زمان روی طرح هایی است که به لحاظ مالی ، اقتصادی یا فنی فاقد توجیه پذیری بوده و انجام آنها سرمایه گذار را وارد حاشیه زیان دهی می کند.

خدمات مشاوره مدیریتی: اگر فرصت در نمی زند یک در بسازید...

مدیریت در عصر حاضر تغییرات پیچیده ای را تجربه کرده است. دنیای امروز مدیریت، دنیای اطلاعات زیاد و انتخاب های دشوار است. مدیریت امروز اقتضا می کند با بهره گیری از خرد جمعی در کمترین زمان بهترین تصمیم را برای سازمان خود بگیریم. خدمات مشاوره مدیریتی موسسه اقتصاد ایرانیان شما را برای سیدن به این هدف کمک می کند.

تدوین استراتژی های سازمان، پیاده سازی برنامه استراتژیک BSC یا Point، ارزیابی برنامه استراتژیک، تدوین نقشه راه سازمان، توسعه کانال های درآمدی، ارزیابی های SWOT، QSPM و EFQM.

تدوین و اجرای برنامه استراتژیک بازاریابی، طراحی و پیاده سازی سیستم بازاریابی در سازمان، راه اندازی واحد بازاریابی و تحقیقات بازار، آسیب شناسی وضعیت موجود و اصلاح فرآیندهای بازاریابی سازمان.

تحقیق و پژوهش و ارزیابی اثربخشی تبلیغات سازمان با توجه به منحنی عمر محصول و سازمان، تدوین و ارزیابی اهداف تبلیغاتی سازمان، تدوین کمپین های تبلیغاتی، تشکیل گروه خلاقیت و تولید ایده، رصد فعالیت های تبلیغی رقبا و پیش بینی و تدوین استراتژی مبارزه تبلیغاتی.

ارائه مشاوره در زمینه پروژه های مدیریت برند و برندسازی، طراحی هویت بصری برند، اجزای ظاهری و گرافیکی برند، طراحی هویت کلامی برند، تدوین استراتژی برای برندینگ محصولات جدید، ارزیابی وضعیت موجود برند، انتخاب نام و تهیه و تدوین معماری برند، شخصیت سازی برند، موقعیت سازی برند، بررسی شیوه های ارتباطی برند با مخاطبان هدف.

تعریف مشتری، طراحی و تدوین استراتژی مدیریت مشتری، گام های پیاده سازی مدیریت مشتریان، طراحی فرآیند ها و طراحی شاخص های ارزش گذاری و ضریب اهمیت برای مشتری.

تدوین و راه اندازی مرکز ارزیابی عملکرد پرسنل، طراحی ساختار سازمانی، طراحی مکانیزم جبران خدمات، تدوین شرایط احراز و شرح وظایف.

شناسایی شاخص های صادراتی، طراحی و تدوین سیاست های صادراتی، شناسایی بازارهای هدف و طراحی عوامل حیاتی موفقیت در صادرات.

برای آن که ایده تان را عملی کنید.

افراد و شرکت ها برای راه اندازی یا توسعه یک فعالیت در قالب کسب و کار نیاز به امکانات گوناگون دارند که در راس آن سرمایه فکری قرار دارد.

سرمایه فکری پروسه ای است که در آن موسسان و مدیران شرکت برای فراهم کردن منابع لازم برای کسب و کار یا پروژه اقدام به جمع آوری آگاهی های مورد نیاز میکنند.

ابزارهای تأمین سرمایه فکری متنوع اند و کسب و کار های کوچک و سازمان های بزرگ می بایست با توجه به نیاز خود و شرایط محیطی منابع مناسبی را انتخاب کنند.

این عوامل کلیدی کمک می کنند موسسان و مدیران یک کسب و کار منبع تامین آکاهی و خرد مناسب را تعیین کنند:

idea
زمانبندی سرمایه
حجم و میزان سرمایه موردنیاز
بازده پیش بینی شده
ریسک پروژه یا فعالیت

ما در موسسه اقتصاد ایرانیان با تحلیل اهداف سرمایه گذاری، سبد سرمایه، چرخه عمر کسب و کار، پروژه یا ایده مورد نظر را طی مراحل زیر بررسی می کنیم و آن را وارد فاز جدیدی خواهیم کرد:

تحلیل و آنالیز

راه حل های مسائل احتمالی

تحلیل مراحل اجرای طرح

شناسایی نقاط قابل بهبود

محاسبه انحراف معیار

تحلیل نقاط قوت

عارضه یابی

ابزارهای مورد نیاز

طرح های خنثی نمودن تهدیدها

دانش و آگاهی مورد نیاز

ابزارهای سخت افزاری

منابع و سرمایه انسانی

شناسایی فرصت ها

بودجه و تامین مالی

بازارهای هدف

هوش تجاری

ریسک و بازده

اهداف و انگیره های سرمایه گذاری

تطبیق نیاز ها با منابع مالی

مدیریت ریسک شناور

بازده مورد انتظار

بررسی صنایع

ورود به بازار

وضعیت موجود

چشم انداز و ماموریت

ارزیابی ویژگی ها

تخصیص سرمایه

قوانین و مقررات

اقتصاد کلان

تحقیق بازار

سبد سهام

آمارها